Co zrobić, gdy brakuje Ci na prezent?

Dodano: 07.06.2016

Każdy z nas choć raz w życiu był w sytuacji, gdy chciał spełnić marzenie bliskiej mu osoby, ale nie było go na to stać. Nie zawsze chodzi o podarunki warte kilka lub kilkanaście tysięcy – czasem do wymarzonego prezentu brakuje nam zaledwie kilkuset złotych. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście możemy wybrać inny tańszy podarunek, który również sprawi radość obdarowanemu. Czasem jednak warto pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu.

Uroczystości rodzinne (chrzciny, ślub) lub inne, wyjątkowe okazje (na przykład urodziny kogoś bliskiego) wiążą się zazwyczaj z zakupem odpowiedniego podarunku. Bardzo często doskonale wiemy, o czym marzy osoba, którą chcemy obdarować – nie zawsze jednak stać nas na zakup wymarzonego prezentu. Czasami okazja do zakupu podarunku zdarza się dość niespodziewanie; najczęściej wtedy, gdy nasz domowy budżet jest już dopięty. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z pożyczki finansowej.

Wymarzony prezent: co zrobić, gdy brak odpowiednich funduszy?

Wszystko jest już zaplanowane – romantyczna kolacja z okazji urodzin ukochanej osoby, uroczyste przyjęcie dla rodziców z okazji ich rocznicy czy niewielkie przyjęcie dla dziecka, które ukończyło z wyróżnieniem kolejną klasę. Okazuje się jednak, że zapomnieliśmy o jednym – o odpowiednim prezencie. Budżet jest już dopięty, zbliża się koniec miesiąca, a my nie wiemy, skąd wziąć potrzebne środki. Co wtedy zrobić? Można oczywiście rozważyć pożyczenie odpowiedniej kwoty od rodziny czy znajomych, jednak nie należy zapominać, że dla nich również będzie to niespodziewany wydatek. W takim wypadku warto zapoznać się z ofertą pożyczki gotówkowej. Jedną z firm, która oferuje taką usługę, jest wonga.com.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę na prezent?

Obdarowując kogoś chcemy sprawić mu jak największą radość. Jeśli wiemy, co chciałby dostać, a jesteśmy w stanie spełnić to niewielkie marzenie, powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, by było to możliwe. Nie zawsze musi chodzić o drogą, zagraniczna wycieczkę czy kosztowną biżuterię – czasami do szczęścia osoby obdarowanej wystarczy na przykład zakup karnetu na wymarzony kurs tańca czy upatrzonej wcześniej sukienki. Zazwyczaj nie jest to związane z wielkimi kosztami, jednak jeśli zakup prezentu planujemy dopiero pod koniec miesiąca, może okazać się, że nas na to nie stać. W takiej sytuacji pożyczka finansowa jest jak najbardziej wskazana – pożyczamy niewielką kwotę, którą zwracamy tuż po otrzymaniu wypłaty.

Pożyczka w wonga.com: co warto wiedzieć?

Wonga.com umożliwia nam skorzystanie z dwóch rodzajów pożyczek – krótkoterminowej i ratalnej. Osoby, które potrzebują niewielkiej kwoty pieniędzy na krótki okres czasu mogą wybrać pierwszy wariant; jeśli są nowymi Klientami, otrzymają nawet 1500 zł, a okres spłaty pożyczki wyniesie wówczas do 60 dni. Co ważne, koszt pożyczki krótkoterminowej dla każdej osoby, która po raz pierwszy korzysta z usług wonga.com, wynosi zaledwie 10 zł.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy potrzebujemy nieco większej kwoty pieniędzy? Możemy wtedy skorzystać z pożyczki ratalnej – wybierając tę opcję nowi Klienci wonga.com mogą otrzymać do 3000 zł. Okres spłaty jest znacznie dłuższy niż w przypadku pożyczki krótkoterminowej i wynosi nawet 12 miesięcy. Całkowity koszt zobowiązania zależy od wybranego okresu spłaty i zadeklarowanej kwoty pożyczki; wystarczy skorzystać z suwaków zamieszczonych na głównej stronie serwisu www.wonga.com, a po wybraniu odpowiednich liczb wyświetlony zostanie ostateczny koszt.

Pożyczka na prezent: spraw radość najbliższej osobie

  • Otrzymanie wymarzonego i długo oczekiwanego prezentu sprawia radość każdemu obdarowanemu; nic dziwnego, że jeśli chcemy uszczęśliwić kogoś bliskiego niespodziewanym podarunkiem, staramy się wybrać coś naprawdę wyjątkowego. Nie zawsze mamy jednak ku temu odpowiednie środki finansowe – bardzo często nasz domowy budżet jest już zaplanowany, a następna wypłata zostanie przelana na konto dopiero za kilka lub kilkanaście dni. W takiej sytuacji warto rozważyć pożyczkę finansową – dzięki drobnemu zastrzykowi gotówki będziemy w stanie spełnić marzenie bliskiej nam osoby.

  • com oferuje swym Klientom dwa rodzaje pożyczek. Dla osób, które potrzebują drobnej kwoty na niewielki okres czasu, dobrym rozwiązaniem jest pożyczka krótkoterminowa (do 2500 zł dla powracających Klientów na maksymalnie 60 dni). Wonga.com umożliwia również skorzystanie z pożyczki ratalnej (do 3000 zł dla nowych Klientów nawet na 12 miesięcy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *