Darmowa pożyczka dla studenta? Jest na to sposób

Dodano: 20.10.2015

Czego student nie ma? Student nie marudzi na nadmiar pieniędzy – to prawda bardzo dobrze znana. Zajęcia nie zawsze pozwalają na podjęcie pracy, a rodzicielskie „kieszonkowe” może nie wystarczyć na pokrycie nagłych wydatków lub zachcianek. W tej sytuacji z pomocą przychodzi… darmowa pożyczka.

Studia w Polsce w teorii są bezpłatne, jednak w praktyce nauka poza miejscem zamieszkania wiąże się ze sporymi wydatkami, które rosną wraz z rozmiarem miasta. Na szczęście studenci mogą korzystać z szeregu ulg i promocji, ale nie można wykluczyć sytuacji, gdy potrzebna będzie dodatkowa gotówka.

Skąd ją wziąć?

W takim wypadku student ma do wyboru dwie podstawowe możliwości: poprosić o pomoc rodziców lub postarać się o pożyczkę. Pierwsza opcja nie zawsze się sprawdza, natomiast druga bywa problematyczna, ponieważ starając się o pożyczkę w banku trzeba spełnić szereg warunków, co często bywa niemożliwe. Bez historii kredytowej i zatrudnienia zdobycie prostej pożyczki gotówkowej dla studenta to spore wyzwanie.

Niekoniecznie w banku

Alternatywą wobec pożyczek bankowych są te zaciąganie w innych instytucjach finansowych, również bez konieczności wizyty w oddziale, ponieważ większość z nich można zaciągnać przez internet. Szybka pożyczka internetowa jest udzielana już od 18 roku życia (choć niektóre firmy stawiają granicę na poziomie 21 lat), a formalności  sprowadza się do niezbędnego minimum. Pieniądze są przyznawane na krótki okres, od tygodnia do maksymalnie dwóch miesięcy, więc zobowiązanie nie będzie obciążać  studenckiego budżetu zbyt długo. Koszt nagłej, studenckiej potrzeby zazwyczaj nie przekracza kilkuset złotych, których bank raczej mu nie pożyczy. W internecie to nie problem – pożyczki zaczynają się od 100 zł, a pieniądze trafiają na konto nawet tego samego dnia.

Wygodnie i… za darmo

Kolejną zaleta pożyczek tego typu z punktu widzenia studenta są ich koszty, czy raczej ich brak, ponieważ bardzo wiele firm umożliwia wzięcie pierwszego zobowiązania zupełnie za darmo. Jeśli więc potrzebujesz 200 złotych i firma ci je przyzna, musisz oddać dokładnie 200 zł i ani grosza więcej. Tą metoda można przetestować usługi kilku firm, żeby wyłonić tę, z której oferty naprawdę warto skorzystać z myślą o większym wydatku.

Studenckie życie jest pełne niespodzianek i nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się potrzeba posiadania większej gotówki, jednak zanim weźmiesz pożyczkę, dobrze się zastanów. Oszacuj swoje możliwości finansowe, oblicz, czy stać Cię na proponowaną ratę i zastanów, czy na pewno musisz decydować się na taki krok. Dopiero po zrobieniu takiego bilansu, wzięcie pożyczki będzie racjonalną i odpowiedzialną decyzją.

Studencki poradnik powstał we współpracy z Ferratum Bank, instytucją finansową o międzynarodowej renomie, obecną w 19 krajach i oferującą krótko i długoterminowe pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *