Dbamy o auto

Dodano: 22.05.2017

Jeśli będziemy się interesować preparatami, które dają nam możliwość dbania o samochód dość szybko zrozumiemy, że rynek ma dla nas wiele ciekawych opcji. Dzięki nim będziemy mieli okazję do tego, by o własny pojazd zadbać. Samodzielna pielęgnacja samochodu nie będzie nam wiele czasu zajmować i w ten sposób można uzyskać ciekawe efekty. Można poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Lakierowane elementy w naszym samochodzie

Jeśli ktoś chce samodzielnie myć samochód powinien używać dobrych szamponów. Jeśli ktoś jest przeciwnikiem stosowania wosków, nie ma czasu ich nakładać to wydaje się, że dla niego najlepszym rozwiązaniem będzie specjalny szampon, gdzie w składzie wosk będzie się pojawiał. Obecnie znajdziemy ciekawe szampony, w których pojawia się np. teflon mikrokrystaliczny i jak się okazuje jest to ciekawa propozycja. Ten składnik pozwala na skuteczne oczyszczenie i zabezpiecza nasz lakier. Będzie się od strony praktycznej dobrze sprawdzał. W trakcie czyszczenia wykorzystywać należy szczotki oraz mikrofibrę.

Dbanie o felgi w samochodzie

Przy naszej stylizacji takim bardzo ważnym elementem uzupełniającym są buty, które dodają stylu. Jeśli natomiast chodzi o nasz samochód bez wątpienia takim ważnym elementem będą tam felgi i musimy o nie w szczególny sposób dbać. Felgi narażone są na różne zanieczyszczenia. Pojawia się tam błoto, piach, wpływ na nie ma także pył jaki wydostaje się z klocków hamulcowych. Zanieczyszczenia pojawiają się tam bardzo szybko a ich usuwanie nie należy do łatwych. Wydaje się, żę to oczyszczenie najlepiej będzie wykonywać z użyciem specjalnych pianek, które służą do czyszczenia tych właśnie elementów. Nanosimy je na koła a potem spłukujemy. Trzeba także pamiętać o dość regularnym czyszczeniu.

Wygląd naszych opon

Warto także pamiętać o oponach, które muszą się dobrze zaprezentować, jeśli chcemy mieć auto w całości w dobrym stanie. Obecnie tych środków, które pozwalają nam dbać o opony jest na rynku całkiem sporo, pośród nich różnorakie czernidła oraz elementy nabłyszczające. Nie można jednak oczekiwać, że efekt z tych produktów będzie się długo utrzymywał. Niestety dość szybko stracimy ten efekt, ale produkty takie są stosunkowo tanie i można będzie je nakładać wiele razy.

Dbamy o elementy plastikowe

Oczywiście każdy samochód składa się z licznych dodatków z plastiku. Często są to takie elementy jak zderzaki błotniki, listwy ochronne. To zaś sprawia, zę te elementy są mocno narażone na zanieczyszczenia. Ich porowata struktura jeszcze bardziej potęguje ten problem. Brud, jeśli się tam pojawia jego usuwanie staje się uciążliwe. Jeśli chodzi o elementy z plastiku będzie trzeba mieć specjalne preparaty pasujące do konkretnego tworzywa, z jakiego dany element będzie wykonywany.

Chromowane elementy naszego samochodu oraz lampy

Elementy chromowane na pewno prezentują się doskonale i będą spełniąc nasze oczekiwania, ponieważ odbijają światło i tym samym estetyka naszego samochodu jest perfekcyjna. Można także oczekiwać, że jeśli będą się one pojawiać to strona estetyczna auta będzie na wysokim poziomie. Jednak te elementy także się niszczą i jeśli taki problem się pojawi jego pokonanie okaże się trudne, możliwą opcją będzie polerowanie. Podobnie polerować należy specjalnym mleczkiem również lampy w samochodzie. Jak bowiem wiadomo lampę powinno się utrzymywać w dobrym stanie, ponieważ to taki element, który bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo a więc będzie bardzo ważny. Lampy należy również regularnie czyścić, by o to własne bezpieczeństwo dbać.

Zapraszamy na: ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *