Fryzjer męski i damski – różnica w wyposażeniu

Dodano: 10.06.2017

Można pokusić się o stwierdzenie, że obecnie żyjemy w złotym wieku fryzjerstwa, a przynajmniej w jego złotej dekadzie. W ciągu ostatnich kilku lat fryzjerstwo przeszło bowiem ogromną metamorfozę. Do tej pory mieliśmy najczęściej ogólne salony fryzjerskie, w których każdy mógł liczyć na normalne, nieskomplikowane strzyżenie, a panie wymieniały się adresami tych lepszych salonów, gdzie można było liczyć na coś więcej. Dzisiaj spędzamy znacznie więcej czasu u fryzjera i mamy wobec niego większe wymagania. Jesteśmy lepiej zorientowani w tym, co można robić z naszymi włosami i mamy określone wizje. Dotyczy to także panów, a może w szczególności ich, ponieważ przez długi czas panowie mocno ignorowali stylizacje włosów. Teraz się to zmienia, a najbardziej namacalnym efektem tej zmiany jest specjalizacja zakładów fryzjerskich na salony dla panów i dla pań, które mogą być dość różnie wyposażone.

Kobiety

Kobiety są bardziej naturalnymi klientkami salonów fryzjerskich od panów. W minionych dekadach salony fryzjerskie były tak naprawdę salonami kobiecymi świadczącymi usługi o uniwersalnym charakterze. Teraz salony fryzjerskie zaczynają się mocno specjalizować w potrzebach kobiet, by panie miały możliwość korzystania z w pełni z dobrodziejstw oferowanych im przez nowoczesna sztukę fryzjerską. Panie oczekują przycinania włosów, farbowania ich, modelowania i leczenia, ponieważ wiele zabiegów jest szkodliwych dla włosów i odpowiednie kosmetyki pozwalają je odbudowywać. Kosmetyki do włosów to dość mocno złożony problem, ponieważ rosnący popyt spowodował powiększenie podaży i nie zawsze jest to podaż do końca dobra dla nas. Trzeba po prostu dokonywać mocniejszej selekcji produktów oferowanych klientom salonów.

Szkielet wyposażenia salonu fryzjerskiego dla kobiet nie jest aż tak rozbudowany, jak można by przypuszczać. Potrzebne są przyrządy do strzyżenia i modelowania włosów, czyli nożyczki, szczotki, grzebienie, wałki i wsuwki, ale też lokówki, suszarki i prostownice do włosów. Niezbędna okaże się szeroka gama różnych sprayów, pianek i nabłyszcza czy. Jeśli do tego dołoży się sprzęt do farbowania włosów, można mówić o w miarę kompletnym salonie fryzjerskim dla pań.

Mężczyźni

Mężczyźni uchodzą za ignorantów odnośnie fryzur, którzy po prostu chcą, by przejechać ich maszynką do włosów i będą zadowoleni. Coraz częściej jednak panowie w niczym nie ustępują paniom pod względem wiedzy odnośnie mody i stylizacji, a jeśli chodzi o bogactwo pomysłów na własne włosy, często nie ustępują paniom. Można powiedzieć, że to właśnie oni w największej mierze animowali zmiany we fryzjerstwie, ponieważ to właśnie oni najbardziej powiększyli skalę popytu. Związane to było także z faktem, że panowie posiadają obecnie bujne brody i chociaż przeważnie radzą sobie sami z ich utrzymaniem, to od czasu do czasu potrzebna jest ręka eksperta. Warto zaznaczyć także, że panowie również nie stronią od farbowania włosów ani od zabiegów odżywiających. Są obecnie w pełni klientami salonów fryzjerskich, a nie tylko klientami z doskoku, chociaż wyposażenie salonów dla nich zwykle jest skromniejsze.

Panowie oczekują przede wszystkim strzyżenia, czyli potrzebne są nożyczki, maszynki i brzytwy oraz wspomagające je grzebienie i szczotki. Do tego zestaw kosmetyków, środki upiększające fryzurę i to w zasadzie wszystko, co zalicza się do produktów koniecznych w każdym przypadku.

Warto zaznaczyć, że coraz częściej salony fryzjerskie dla mężczyzn przyjmują postać bardziej ogólnych salonów kosmetycznych, czegoś w rodzaju spa, gdzie panowie dbają o całe swoje ciało.

Zobacz także: dlabarbera.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *