Idealna torba sportowa

Dodano: 08.04.2017

Jeśli tylko uprawiamy jakikolwiek sport, dobrze wiemy, że przechowywanie naszych rzeczy w bawełnianych czy plastikowych torbach jest bardzo średnim pomysłem i potrzebna nam jest prawdziwa torba sportowa. Taka torba to nie tylko rozwiązanie dla osób odwiedzających fitness czy siłownię, ale także dla miłośników sauny czy basenu. Po prostu wrzucamy potrzebne rzeczy do takiej torby i gotowe. Nie musimy się męczyć z torbami, z których korzystamy na co dzień. Pytanie tylko, jak wybrać torbę odpowiadającą naszym potrzebom, która w dodatku nie rozpadnie się w kilka chwil?

Ważne cechy damskich toreb sportowych

Nasze poszukiwania trzeba nakierunkować na kilka ważnych elementów. Najistotniejsze jest przeznaczenie toby. Niektóre torby są przystosowane do konkretnego przeznaczenia, na przykład do tenisa, a inne torby są bardziej uniwersalne i będą nadawały się na wyjście na siłownię, ale zabierzemy je ze sobą także na weekendowy wypad za miasto czy na jakąś krótką wycieczkę. Jeśli już wiemy, do czego konkretnie torba będzie wykorzystywana, możemy się skupić na konkretach:

– pojemność – większa torba jest lepsza od mniejszej, jeśli mniejsza mogłaby być za mała. W torbach uniwersalnych powinna być możliwość bezproblemowego pomieszczenia butów, stroju sportowego, ręcznika i kosmetyczki, pojemnika na wodę, a także jakichś drobnych zakupów. 40-50 litrów to optimum.

– komory – w torbach sportowych standardem jest obecność komory głównej i różnych kieszeni pobocznych. Czasami komora główna jest przedzielona, by buty nie leżały z rzeczami do noszenia. Trzeba dokładnie przyjrzeć się wszystkim komorom i kieszeniom, sprawdzić ich sposób zapinania i zastanowić się, jakiego wnętrza i jakich komór szybkiego dostępu realnie potrzebujemy.

– materiał – w torbach często nosi się rzeczy mokre i/lub brudzące, więc torba nie powinna się od nich brudzić. Torby zazwyczaj podróżują w mało komfortowych warunkach, więc wizyta w bagażniku nie powinna być dla nich tragedią. Dobrą propozycją jest poliester.

– wodoodporność – najbardziej przydaje się użytkownikom basenów. Do takiej torby wrzuca się przemoczone rzeczy, na przykład mokry ręcznik i nie ma z tego powodu żadnych problemów.

– solidność – dobre wykonanie torby sportowej jest ważne, ponieważ będzie non stop szarpana, rozciągana i przerzucana. Jeśli nie jest dobrze zszyta i jej sposób zamykania nie jest solidny. Z miejsca będziemy mieli poważny problem.

  • odblaski – jeśli z treningu będziemy wracać wieczorem, a w zimie nie da się inaczej, odblaski są ważnym elementem zapewnienia nam bezpieczeństwa.

Odwiedź również crazybag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *