Jak grać na Giełdzie?

Dodano: 22.10.2014

Osoby, które posiadają oszczędności, zazwyczaj szukają skutecznych sposobów inwestowania pieniędzy, pozwalających na powiększenie kapitału. Jedną z form inwestowania jest granie na giełdzie. Wiedza na temat giełdy i tego jak ona działa jest jednak nadal niewielka i większość osób rezygnuje z takiego sposobu zarabiania, uważając że jest on zbyt trudny lub za bardzo ryzykowny. Tymczasem bez trudu można przyswoić sobie podstawowe zasady dotyczące obracania papierami wartościowymi.

141389524890249800

Zarabianie na giełdzie wymaga pewnej wiedzy, należy poznać mechanizmy rządzące inwestowaniem w papiery wartościowe oraz trzeba pilnie śledzić notowania gpw. Nie zmienia to jednak faktu, że samo inwestowanie na giełdzie nie jest aż tak trudne, jak wydaje się wielu osobom. Trzeba wiedzieć, że giełda przyjmuje zlecenia wyłącznie od swoich członków, którymi są biura maklerskie. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa obrotu. W celu rozpoczęcia gry na giełdzie trzeba więc założyć rachunek inwestycyjny. Jest on złożony z rachunku papierów wartościowych, czyli na przykład akcji i obligacji oraz rachunku pieniężnego. Zlecenia na giełdzie można składać wyłącznie za pośrednictwem biura maklerskiego, które prowadzi rachunek. Oczywiście biuro pobiera prowizję za każdą przeprowadzoną transakcję, którą obarczany jest zarówno sprzedający, jak i kupujący akcje, a jej wysokość jest uzależniona od wartości transakcji. Każde zlecenie musi zawierać dokładne informacje dotyczące daty złożenia, rodzaju zlecenia, dane osoby składającej zlecenie, nazwę i ilość papierów wartościowych oraz cenę. Składanie zleceń daje dużo możliwości dowolnego wybierania takich elementów ja limit cenowy lub data realizacji, dlatego należy zapoznać się dokładnie z systemem składania zleceń, żeby nie popełnić błędu.

Jak widać granie na giełdzie nie jest bardzo skomplikowane, trzeba jednak pamiętać o tym, że sprzedaż i kupno akcji muszą przynosić zyski. Dlatego oprócz znajomości mechanizmów funkcjonowania samej giełdy, warto jest znaleźć dobrą strategię dotyczącą obrotu papierami wartościowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *