Korzyści dla pracowników myślących przyszłościowo

Dodano: 24.11.2014

Ostatnie lata przyniosły sporo zmian dotyczących kwestii emerytur. Wielu z nas szuka rozwiązań, które mogłyby zapewnić nam godną przyszłość. Na szczęście pojawia się sporo możliwości, dzięki którym możemy odpowiednio pokierować swoimi finansami, tak, by zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami.

141657988752785700

Wielu pracodawców korzysta z programu, który daje pracownikom w różnym wieku pewność, że ich przyszłość nie stoi pod znakiem zapytania. Pracowniczy program emerytalny to wiele korzyści także dla pracodawcy, wśród których należy wymienić wzmocnienie prestiżu firmy i zaufanie personelu. Niezwykle istotną kwestią jest to, że przystąpienie do takiego programu daje nam poczucie bezpieczeństwa finansowego, co wpływa na naszą motywację do tego, by rozwijać się jako pracownik. To, co jest też szczególnie istotne wiąże się z większymi dochodami pracownika, ponieważ pracodawca, który płaci składki w ramach programu emerytalnego, jednocześnie zwiększa stałe wynagrodzenie swojego personelu. Przystąpienie do takiego programu oznacza jeszcze jedną ważną rzecz, mianowicie dużą oszczędność. Przyszłe korzyści z tytułu inwestowania w PPE są związane z tym, że czekające na nas świadczenia są pozbawione podatku dochodowego.
Uczestnictwo w PPE to dobrowolny wybór i udział w nim jest możliwy dzięki zgodzie pracowników na utworzenie go w zakładzie pracy. Aby przystąpić do programu pracownik musi spełnić pewne wymagania, które są ustalane z pracodawcą. Nie da się ukryć, że taka forma gromadzenia oszczędności na przyszłość jest postrzegana jako najbardziej korzystna dla osób chcących nie stracić na zmianach spowodowanych przez reformę systemu emerytalnego.
Mówiąc o wysokości składki musimy wiedzieć, że jest ona ustalana indywidualnie w każdym zakładzie pracy i może być ona określana w różny sposób. Tak więc pracodawca może ją określić w sposób kwotowy i procentowy, możliwy jest także wariant procentowy z kwotowym ograniczeniem. Istnieje oprócz tego możliwość powiększenia oszczędności pracownika w sytuacji, gdy zgłosi on chęć płacenia składki dodatkowej, co oznacza dodatkowe przywileje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *