Lepsza estetyka samochodu

Dodano: 11.05.2017

W sprzedaży znajdziemy wiele preparatów, które dają nam okazję do tego, by dbać o wygląd samochodu. Pielęgnacja nie wymaga wielu wysiłków a efekty mogą być wyjątkowe. Będzie można również skutecznie poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy, co dla nas również powinno mieć znaczenie.

Elementy lakierowane

Jeśli będziemy samodzielnie myli swój samochód to najlepiej będzie stosować dobry szampon do mycia karoserii, gdy nie chcemy woskować powierzchni lakierowanych to powinniśmy zdecydować się poszukać specjalny szampon, w którym właśnie będzie się pojawiał dodatek wosku, dzięki temu osiągniemy bowiem idealne nabłyszczanie, a dodatkowo lakier będzie zakonserwowany. Jeśli chodzi o te szampony jakie obecnie są nam proponowany w składzie pojawia się między innymi teflon mikrokrystaliczny. Taki preparat pozwala nam zachowywać nasze nadwozie w dobrym stanie. Do czyszczenia potrzebne nam będą także miękkie szczotki i delikatna mikrofibra.

Jak będziemy czyścić felgi?

Tak jak buty są bardzo ważnym elementem naszego stroju i dodają nam klasy i elegancji tak samo felgi są bardzo ważnym elementem samochodu, który wpływa na wygląd całego pojazdu. nawet popularne auto, które ma wyjątkowe koła, zadbane, czyste będzie doskonale wyglądać. Koła są elementem, który oczywiście będzie mocno narażony na zanieczyszczenia. Oprócz tego, że pojawia się błoto, kurz, naloty musimy również pamiętać, że do felg przylepia się także pył z klocków hamulcowych. Najłatwiej będzie usuwać takie zabrudzenia, jeśli wykorzystamy do tego specjalne pianki. Łatwe w użyciu, dzięki nim skutecznie będzie można uzyskać efekt oczyszczenia.

Doskonały wygląd opon

W sprzedaży pojawiają się także dość licznie różnorakie środki umożliwiające nam konserwację naszych opon. Będzie można przywrócić im świetny czarny kolor. Najtaniej będzie wybrać czernidło oraz nabłyszczacz. Po tym jak opona zostanie nim spryskana zaprezentuje się naprawdę świetnie. Efekt może nie utrzyma się bardzo długo, ale produkt nie jest drogi, a można go zastosować nawet kilkanaście razy.

Czyścimy elementy plastikowe

W aucie mamy również wiele elementów plastikowych między innymi zderzaki, listwy ochronne, błotniki. Na tych elementach pojawiają się również rysy, uszkodzenia, a ich porowata struktura będzie przyjmować wiele brudu. Plastikowe elementy przygotowywane są z różnych tworzyw sztucznych i jeśli będziemy chcieli je czyścić i naprawiać trzeba dopasować odpowiedni wypełniacz do danego produktu.

Elementy chromowane oraz lampy

Należy również pamiętać o tym, że chromowane elementy w samochodzie po pewnym czasie nie będą się już prezentować tak dobrze. Ich pielęgnacja jest natomiast bardzo ważna, jeśli chcemy, by auto rzeczywiście świetnie wyglądało. Jeśli elementy chromowane będą zmatowione nie będą prezentować się elegancko. Trzeba więc myśleć o ich naprawieniu między innymi przez delikatne środki do polerowania. Można je nanosić specjalnymi miękkimi szmatkami i następnie polerujemy. Ważne będą również lampy, które będą się niszczyć, a jak pojawią się rysy i będą one zmatowione mogą wpływać na bezpieczeństwo jazdy. Można będzie je czyścić płynem do szyb, a jeśli to nie będzie pomagać można także zdecydować się na zastosowanie specjalnego mleczka, które pozwoli na polerowanie powierzchni lampy. O lampy na pewno warto również dbać, ponieważ doskonale będą wyglądać i wtedy całe auto ma ładny wygląd a także wpływają na bezpieczeństwo. Jeśli są mocno zabrudzone warto zdecydować się na czyszczenie od wewnątrz po ich wcześniejszym wyjęciu.

 

Zobacz też: autoserwisdim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *