Makijaż przy pomocy kosmetyków mineralnych

Dodano: 15.04.2017

Kosmetyki mineralne to preparaty do pielęgnacji skóry, które charakteryzują się dużą delikatnością. Są bezpieczne dla skóry i w pełni naturalne. Mają specyficzne właściwości, które sprawiają, że nadają się one do dbania o cerę problemową. Dzięki nim skóra ma stały, niczym nie zahamowany dostęp do tlenu, nie jest wysuszona ani nie podrażnia się. Makijaż wykonany przy pomocy kosmetyków mineralnych pozwala bardzo dokładnie pokryć cerę, ukryć ewentualne niedoskonałości, a nawet przyśpieszyć leczenie nieestetycznych wyprysków, które się na niej pojawiają. Nadaje się do nakładania po wykonaniu zabiegów kosmetycznych albo estetycznych. Nie ma w nich żadnych szkodliwych substancji, ale wyłącznie minerały charakteryzujące się krystaliczną czystością. Taki makijaż sprawia, że cera jest idealnie pokryta kosmetykami, które ponadto działają na nią antybakteryjnie oraz kontrolują wydzielanie sebum. Makijaż mineralny to gwarancja w pełni naturalnego wyglądu. Można go nakładać nawet kilkoma warstwami, bo nie daje on efektu maski. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet tej wrażliwej.

[Mineralny makijaż a alergicy]

Makijaż mineralny szczególnie sprawdzi się o tych osób, które mają alergie. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie malują się właśnie z powodu alergii.

W kosmetykach nie znajdują się żadne szkodliwe substancje (konserwanty, środki zapachowe, chemia), a jedynie naturalne składniki. Ich sypka konsystencja sprawia, że nakłada się je nie do końca prosto. Wymagają ćwiczenia. Znajdują się w nich zmielone minerały. Dzięki temu nie ma obawy, że wystąpi reakcja alergiczna, przez co świetnie sprawdzą się dla cery trądzikowej i wrażliwej. Mają one wpływ na zapobieganie powstawaniu zmarszczek, ochraniają przed działaniem słońca, hamują powstawanie przebarwień, są odporne na wodę, a jednocześnie nie wysuszają skóry. Taki makijaż jest bardzo komfortowy dla cery, ponieważ praktycznie nie czuć, że się go ma. Co więcej, jego usuwanie nie jest kłopotliwe – wystarczy jedynie użycie płynu micelarnego.

Do stworzenia kosmetyków mineralnych użyte są składniki aktywne: dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Nie ma w nich silikonu, parafiny, dlatego można je spotkać tylko w formie sypkiej albo sprasowanej.

[Nakładanie kosmetyków mineralnych]

W przypadku pudru mineralnego konieczne jest użycie pędzla do pudru o dużej wielkości. Ponieważ cienie do powiek sypią się bardziej niż zwykłe, pod oczami trzeba nałożyć nieco pudru o jasnym kolorze. Cienie zsypią się na niego, dzięki czemu będzie można łatwo je usunąć. Następnie należy nałożyć róż na policzki i puder brązujący na całą twarz.

 

Inni odwiedzili również: salonangel.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *