Medycyna estetyczna – popularne zabiegi

Dodano: 29.08.2017

Uroda jest osobistą wizytówką, którą niezwykle trudno jest dziś zastąpić. Ponadto, rozwój medycyny w dzisiejszych czasach umożliwia przywrócenie lub zatrzymanie cech młodości na dłużej. Stąd właśnie niezwykła popularność zabiegów medycyny estetycznej. Niemal co roku pojawiają się nowe zabiegi, które działają coraz lepiej i dłużej. Są wykonywane przy użyciu rozmaitych technik, mniej lub bardziej inwazyjnych. Różnią się ich grupy docelowe oraz ceny. Oto kilka najpopularniejszych z nich.

[Lipoliza iniekcyjna]

Tradycyjna liposukcja, zwana popularnie odsysaniem tłuszczu, jest zabiegiem skutecznym, choć radykalnym i mocno ingerującym w ciało. Alternatywę stanowi lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega na wprowadzeniu w tkankę tłuszczową odpowiednich substancji, które rozpuszczą ją i pomogą organizmowi w jej wydaleniu. Świetnie nadaje się do redukowania tłuszczowych poduszeczek pod oczami, ginekomastii u mężczyzn oraz „drugiego podbródka”. Można także redukować za jej pomocą obwód talii, modelować uda, pośladki czy brzuch.

[Mezoterapia]

To jeden z najpopularniejszych, najbardziej uniwersalnych zabiegów. Wykonuje się go przy użyciu głowicy zakończonej małymi igiełkami. Nakłucia pobudzają procesy regeneracji, a ponadto umożliwiają wprowadzenie koktajli złożonych z substancji odżywczych. W ten sposób można dotrzeć do głębokich partii skóry, co nie jest możliwe przy nakładaniu kremów czy masek na naskórek. Mezoterapia ujędrnia i wygładza skórę, może także być elementem leczenia łysienia. Istnieje także bezigłowa forma mezoterapii, korzystająca z impulsów elektrycznych.

[Nici liftingujące]

To specjalne, wprowadzane za pomocą dwukierunkowych igieł pod skórę nici, które pobudzają w wybranej partii ciała produkcję kolagenu. Są świetną, mniej inwazyjną formą tradycyjnego liftingowania. Unoszą i poprawiają owal twarzy, redukują zmarszczki. Co więcej, można je zastosować nie tylko na twarzy – stosunkową popularnością cieszy się lifting okolic krocza. Nici liftingujące są tańsze niż zabieg chirurgiczny, a w wielu przypadkach przynoszą świetne efekty.

[Osocze bogatopłytkowe]

Ten zabieg wymaga pobrania próbki krwi pacjenta i wyizolowania z niej bogatopłytkowego osocza. Następnie taki preparat wprowadza się pod skórę szyi twarzy, a także dłoni. Osocze stymuluje procesy regeneracyjne, odmładza i wygładza skórę, hamuje procesy starzenia. Jego działanie polega na pobudzeniu skóry do syntezy kolagenu i odnowy naczyń krwionośnych – w efekcie skóra staje się wygładzona, promienna, wyraźnie poprawia się jej zdrowie i kondycja.

[Toksyna botulinowa]

Botoks to bezpieczna substancja, która blokuje przekaz acetylocholiny – neuroprzekaźnika wysyłającego impuls do nawykowego skurczu mięśnia twarzy. Stąd niesłabnąca popularność toksyny botulinowej w redukowaniu widoczności zmarszczek mimicznych. Wypełnianie zmarszczek botoksem polega na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu go za pomocą cienkiej igły. Efekt może utrzymać się nawet do pół roku, potem zabieg trzeba powtórzyć.

[Ultraformer]

Ultraformer jest specjalnym urządzeniem, które emituje fale ultradźwiękowe. Służy do wykonywania liftingu i pobudzania skóry do produkcji kolagenu. Podgrzane tkanki obkurczają się i zaczynają regenerować, a w efekcie skóra staje się wygładzona i widocznie odmłodzona. Koszt zabiegu zależy od miejsca jego wykonywania oraz obszaru ciała, jest jednak dość wysoki – nawet kilka tysięcy złotych. Wielką zaletę stanowi za to możliwość użycia Ultraformera o każdej porze roku, nie tylko wtedy, gdy promieniowanie słoneczne jest słabsze.

Zobacz też stronę: mularczyk.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *