Na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto się zdecydować?

Dodano: 03.09.2017

Medycyna estetyczna z każdym rokiem ma nam coraz więcej do zaoferowania. Więcej wiemy o ciele człowieka i potrafimy nim lepiej manipulować. Stosowane zabiegi medycyny estetycznej przynoszą lepsze rezultaty, związane są ze znacznie niższym ryzykiem wystąpienia komplikacji i do tego są progresywnie tańsze. Jak to zwykle bywa, różne zabiegi zyskują sobie popularność także w oparciu o mody i trendy. Na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto się obecnie zdecydować?

Botoks

Od botoks, czyli iniekcji z toksyny botulinowej, zaczęła się tak naprawdę wielka kariera medycyny estetycznej. Wstrzykiwanie botoks polega na podawaniu niewielkich dawek toksyny botulinowej w miejsca, które chcemy mieć bardziej jędrne i sprężyste oraz tam, gdzie chcemy zlikwidować zmarszczki. Toksyna botulinowa jest w stanie napinać mięśnie, przez co wygładzają one skórę, jak również toksyna botulinowa sama w sobie stanowi wypełnienie nierównomiernego ułożenia skóry i bardzo widocznie ją nawilża. Efekt zabiegu utrzymuje się przez okres około 6 miesięcy, po czym należy go powtórzyć.

Mezoterapia i iniekcje z osocza bogatopłytkowego

W większości wykonywanych na co dzień zabiegów kosmetycznych i naszych zwykłych starań, jesteśmy w stanie oddziaływać tylko na zewnętrzne części skóry, ponieważ nawet przyjmowanie doustnie suplementów nie jest w stanie odpowiednio działać tam, gdzie działanie jest najpotrzebniejsze, czyli w głębokich partiach skóry. By wspomóc właśnie tę część naszego organizmu, stworzono specjalne procedury pozwalające na podanie leku bezpośrednio tam. Najbardziej popularna z tych terapii to mezoterapia igłowa, w ramach której maleńkie igiełki nakłuwają skórę i wprowadzają do niej specjalny koktajl ponad 50 różnych aminokwasów, witamin i minerałów, dzięki czemu z kopyta rusza proces regeneracji skóry. Iniekcje z osocza bogatopłytkowego mają podobny charakter, ale tutaj wykorzystuje się odpowiednio przetworzone osocze samego pacjenta. Ten fakt sprawia, że procedura jest w pełni bezpieczna, nie ryzykuje się reakcją alergiczną, a na koncie plusów można zapisać stymulację skóry do produkcji większej ilości kolagenu, jak również zwiększone tempo budowy naczyń włosowatych pod skórą. Tego typu zabiegi można stosować w zasadzie na całym ciele. Mezoterapia igłowa jest wykorzystywana często jako sposób na stymulację porostu włosów, a iniekcje z osocza bogatopłytkowego wykorzystuje się zwykle do poprawy wyglądu dłoni i szyi.

Nici liftingujące

Obecnie stosowane zabiegi mają często na celu zmniejszenie skali ingerencji w organizm z zachowaniem efektów, jakie oferuje klasyczna chirurgia plastyczna. Przykładem takiego rozwiązania są wszczepiane pod skórę specjalne nici, które są w sanie zaoferować nam podobne efekty, jak klasyczne zabiegi liftingujące, ale nie wiążą się z tak dużą skalą ingerencji w ludzki organizm. Stosuje się je przede wszystkim do poprawy kształtu twarzy, jak również do stymulacji produkcji kolagenu. Często wykorzystywane są również w okolicach krocza.

Ultraformer

W medycynie estetycznej stosuje się także ultradźwięki. Są one w stanie bez podrażniania skóry aktywować głębsze warstwy naskórka i stymulować go do większej produkcji kolagenu. Zabiegi tego typu są dość drogie, ale nie trzeba się przejmować kwestią promieni słonecznych padających na podrażnioną skórę, więc można je wykonywać przez cały rok.

Lipoliza iniekcyjna

Usuwanie tłuszczu zawsze było jednym z podstawowych zadań medycyny estetycznej/ Klasyczne odsysanie jest niestety bardzo kłopotliwe i zamiast tego stosuje się zastrzyki z substancji będących w stanie rozpuszczać tkankę tłuszczową.

Zapraszamy na stronę: razem.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *