Na sprzedaż: nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową

Dodano: 01.04.2015

Rynek nieruchomości mieszkaniowych rośnie. Deweloperzy sięgają po nieruchomości oferowane przez Agencję Mienia Wojskowego.

szmal1
Według cyklicznych raportów Narodowego Banku Polskiego rynek nieruchomości odnotowuje sukcesywne ożywienie. Rok 2015 zapowiada utrzymanie tej tendencji. Po kilku trudnych latach pojawiają się nowe możliwości zarówno dla firm budowlanych, jak i klientów, którzy coraz częściej nabywają własne M na rynku pierwotnym. Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzieje się tak za sprawą programu „mieszkanie dla młodych” oraz relatywnie niskich stóp procentowych. Niezależnie od tego, rynek jest niesamowicie konkurencyjny, gdyż w nieco mniej atrakcyjnych lokalizacjach deweloperzy, za minimalną dopłatą, oferują wykończenia mieszkań pod klucz. Poza tym, istotną barierą dla rozwoju tego rynku, w przyszłości, mogą okazać się regulacje bankowe polegające na wkładzie własnym wynoszącym, przy kredycie hipotecznym, 10% od 1 stycznia 2015 i mające wzrosnąć do 15% w roku 2016.

szmal2
Z raportów przygotowywanych przez portal Bankier.pl wynika, że sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych utrzymuje się na stałym poziomie. Niezmienne pozostają też ceny mieszkań. Wyjątek stanowi Gdańsk. W nadmorskim mieście odnotowuje się wzrost kosztów za metr kw.. Deweloperzy poszukujący terenów, których przeznaczeniem jest zabudowa mieszkaniowa, dobierają je ze szczególną starannością. Wybór miejsca na budowę ma kluczowe znaczenie. Wpływa na sprzedaż mieszkań i zadowolenie klientów. Zatem nieruchomości znajdujące się w województwie pomorskim cieszą się dużym zainteresowaniem. Inwestycja prowadzona na tym terenie to gwarantowany sukces.

Doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów są przetargi nieruchomości organizowane przez Agencję Mienia Wojskowego. AMW posiada w ofercie działki przeznaczone, między innymi pod zabudowę mieszkaniową. Informacji o zbywanych terenach szukać należy na stronie AMW w zakładce „Nieruchomości”.

szmal3
Aktualne informacje na temat przetargów uaktualniane są na bieżąco. Oferta Agencji Mienia Wojskowego skierowana jest do wszystkich: zarówno do dużych i znanych na rynku nieruchomości podmiotów, jak i mniejszych firm czy inwestorów indywidualnych. Przetargi nieruchomości prowadzone są na zasadzie licytacji. Atrakcyjne tereny cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ deweloperzy wiedzą, że połową ich sukcesu jest właśnie dobra lokalizacja inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *