Najmodniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Dodano: 04.09.2017

Zabiegi związane z medycyną estetyczną z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Systematycznie rośnie przy tym również ich skuteczność i bezpieczeństwo. Jakie uważamy zatem za najbardziej wartościowe? Jedną z najczęściej wykorzystywanych substancji jest toksyna botulinowa i nie ma przesady w stwierdzeniu, że już od jakiegoś czasu jest ona niekwestionowaną królową rynku kosmetycznego. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że posiada unikatowe właściwości – jest wstanie blokować te impulsy nerwowe, które mogą prowadzić do skurczów mięśni, które sprawiają, że dochodzi do tworzenia się zmarszczek. Jeśli chcemy wypełniać zmarszczki wykorzystując w tym celu botoks, w pierwszej kolejności powinniśmy skoncentrować się na wprowadzeniu substancji pod skórę. W gabinetach kosmetycznych wykorzystywana jest w tym celu bardzo cienka igła.

 

Zabieg nie wiąże się z bolesnością, a do tego charakteryzuje go przystępność cenowa. Co więcej, nie wpływa w żaden sposób na aktywność pacjenta, a jego efekty są widoczne nawet przez pół roku. Choć jednak botoks ma wielu zwolenników, nie oznacza to wcale, że nie mamy do czynienia także z innymi zabiegami, które mogą stanowić dla niego konkurencję. Jednym z nich jest regeneracja skóry, która odbywa się z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Substancja ta jest wyodrębniana z własnej krwi pacjenta, a wiele delikatnych nakłuć o różnej głębokości sprawia, że można ją bez problemu umieścić pod skórą. Osocze przyczynia się do lepszej produkcji kolagenu oraz do rozwoju naczyń krwionośnych.

 

Zabieg, który jest przeprowadzany w obrębie twarzy może też poprawić ogólny stan naszej cery, która staje się dzięki temu bardziej promienna i widocznie świeższa niż dotychczas. Jeśli tradycyjny lifting wydawał się nam zabiegiem dość kosztywnym, a do tego przerażał nas stopień jego inwazyjności, teraz możemy skorzystać z metody charakteryzującej się znacznie większą atrakcyjnością. Medycyna estetyczna promuje obecnie nici liftingujące, które można umieścić pod skórą wykorzystując w tym celu dwukierunkowe igły. Nici liftingujące są nas w stanie zaskoczyć szerokim spektrum swoich właściwości. Mogą unosić brwi i wygładzać owal szyi, przyczyniają się bowiem do zwiększonej produkcji kolagenu w tych miejscach, w których je umieszczono. Niezmiennie popularna jest też mezoterapia będąca jednym z najbardziej uniwersalnych zabiegów estetycznych. Można ją wykonać na niemal każdej części ciała, sprawdza się więc znakomicie nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie oraz dłoniach.

 

W czasie zabiegu pod skórę wprowadza się odpowiednio dobrane koktajle, które mają w swoim składzie substancje w najlepszy sposób stymulujące jej rozwój. Co ciekawe, koktajle nie tylko wzmacniają skórę, ale i sprawiają, że jest się ona w stanie szybciej regenerować. Innym ciekawym rozwiązaniem jest Ultraformer – urządzenie przeznaczone zarówno do liftingu ciała, jak i twarzy. Tym razem skuteczność zabiegu jest możliwa dzięki wykorzystaniu fal ultradźwiękowych i to właśnie ich zadanie polega na podgrzewaniu tkanek, a w dalszej kolejności również do ich obkurczania. Ultraformer ma i ten plus, że zabieg może być wykonywany przez cały rok, bez względu na aktualny poziom nasłonecznienia. Niestety, jest to również zabieg dość drogi, a jego cena potrafi osiągać nawet 6000 PLN w zależności od tego, jaka część ciała jest mu poddawana. Ostatnim zabiegiem, którym powinniśmy się zainteresować jest lipoliza iniekcyjna. Jej celem jest pozbycie się nadmiaru tłuszczu gromadzącego się w określonych partiach ciała, w czym pomagają substancje wprowadzane przez skórę.

Wejdź też na: milden.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *