Niezbędnik fryzjera damskiego i męskiego

Dodano: 08.06.2017

Rynek usług fryzjerskich bardzo szybko ewoluuje. Coraz większą wagę przykładamy do naszego wyglądu, a włosy są w naturalny sposób jednym z najważniejszych czynników budujących nasz wizerunek. Do niedawna fryzjerstwo było domeną przede wszystkim kobiet. Należy to rozumieć w taki sposób, że to głównie panie spędzały dużo czasu u fryzjera, a fryzjerstwo męski istniało jako dodatek do salonów kobiecych. Mieliśmy po prostu do czynienia z salonami fryzjerskimi uniwersalnymi, które były salonami kobiecymi świadczącymi usługi także panom. Obecnie się to zmienia, ponieważ panie mają coraz wyższe wymagania, a i panowie bardziej dbają o swój wygląd. Efektem tego jest rozdzielenie się salonów fryzjerskich i powrót do klasyki, czyli do fryzjera dla pań i fryzjera dla panów.

Fryzjer dla pań

Panie uwielbiają spędzać czas u fryzjera, ponieważ salony fryzjerskie mają wszystko to, co panie lubią. Głównym elementem wizyty jest zawsze zadbanie o siebie, poprawienie swojego wyglądu, a do tego jest to także miejsce porozmawiania w kobiecym gronie. Najważniejsze są zawsze włosy, a z włosami można robić prawdziwe cuda w dzisiejszych czasach. Strzyżenie i farbowanie włosów jest w zasadzie wstępem do wykonywania dalszych zabiegów przygotowujących do wieńczącej wszystko na samym końcu właściwej stylizacji. Nie da się ukryć, że osiągniecie odpowiedniego efektu możliwe jest tylko w sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze zdrowymi włosami, więc środki pielęgnacyjne do włosów to także coraz większy biznes dla damskich salonów fryzjerskich. Trzeba w tym miejscu koniecznie zauważyć rozwój kosmetyków do włosów, tego segmentu rynku. Rozwija się on równolegle z salonami fryzjerskimi, ale tak jak nie wszystkie salony fryzjerskie są godne polecenia, tak też nie wszystkie kosmetyki warto wybierać. Trzeba na tym polu zachowywać ostrożność.

Do działania typowy damski salon fryzjerski potrzebuje lokówek, prostownic i suszarek do włosów. Są to najważniejsze urządzenia elektryczne. Do modelowania włosów niezbędne są nożyczki, szczotki, wałki, wsuwki i różnego rodzaju gumki. O szamponach i ogólnie o kosmetykach była mowa już prędzej. To są elementy całkowicie niezbędne, a wszystko inne to ważne dodatki, ale dodatki.

Fryzjer dla panów

Fryzjerstwo męskie rozwija się znacznie szybciej of fryzjerstwa dla pań głównie dlatego, że startuje z niższego pułapu. Do niedawna fryzjer męski był rzadkością i widokiem obecnym tylko w wielkich miastach. Panowie zadowalali się fryzjerami ogólnymi, czyli przede wszystkim damskimi. Moda się jednak szybko zmienia, a do tego doszła jeszcze kwestia popularności brody. Coraz częściej męski fryzjer to przede wszystkim usługi związane z brodami, ale jedno bez drugiego rzadko kiedy istnieje. Najważniejsza jest mimo wszystko większa świadomość panów. Nie zdarza się już raczej, by pan wchodził do salonu fryzjerskiego i po prostu mówił „krótko”. Nie da się już strzyżenia załatwić kilkoma ruchami maszynki do włosów. Panowie mają wiedzę i określone oczekiwania, często nie mniej rozbudowane od klientek salonów dla kobiet.

Mimo wszystko, wyposażenie salonu dla mężczyzn może być skromniejsze. Najważniejsze są tutaj nożyczki, brzytwy oraz grzebienie i szczotki. Maszynki są mniej ważne, ale dalej bardzo istotne. Do tego dochodzi koniecznie sprzęt do farbowania włosów, jak również szeroka gama kosmetyków, ponieważ panowie pod tym względem wcale nie są mniej wymagający od pań. Wszystkie z tych rzeczy muszą być także dopasowane do szczególnych wymagań, jakie przed fryzjerami stawiają brody.

Sprawdź także: barber.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *