Nowe przepisy dla europejskich firm

Dodano: 25.09.2013

Aktualnie firmy otwierające swoją działalność muszą respektować prawa i przepisy krajowe oraz powinności i ustalenia Unii Europejskiej. Okazuje się, że ilość ustaw jest tak dużo, że w zasadzie nierealne jest opanowanie wszystkich i stosowanie ich we własnym biznesie. Jakie zmiany przygotowuje Komisja Europejska, żeby uprościć prosperowanie małych firm?

Z powodu przyrostu małych biznesów na obszarze europejskim UE chce zlikwidować wiele przestarzałych i nieaktualnych przepisów. Ułatwi to życie właścicielom oraz badania i inspekcje. Najważniejszym celem jest uproszczenie prawa oraz zmniejszenie formalności do minimum.

Zgodnie z badaniami prowadzonymi wśród europejskich firm większość kłopotów stwarza załatwienie licencji, rejestracje, limity, zarządzanie odpadami oraz przyjęcie kadry pracowniczej.

Procesy rynkowe staną się więc punktem odniesienia do prac nad wprowadzeniem nowych praw. Ewentualne uwagi, pytania oraz sugestie może wnosić każdy, bez względu na lokalizację swojej firmy oraz branżę.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *