Nowoczesne meble drewniane

Dodano: 23.05.2017

Dlaczego decydujemy się na drewniane meble? Przede wszystkim pojawia się obecnie trend, który zakłada, żę wracamy do naturalnych materiałów i tradycyjnego rzemiosła. Pojawia się razem z tym również moda na meble drewniane. Komody, półki, łóżka, stoły – drewno wprowadzamy praktycznie do każdego pomieszczenia. Drewniane meble do salonu to obowiązkowy hit tego sezonu.

Okazuje się, że po trwającej wiele lat modzie na ławy, szafki i meblościanki wykonywane z płyt wiórowych zaczynamy znów odkrywać jak wielką wartość mają trwałe i solidne meble wykonywane z drewna. takie meble będą dobrze spełniać swoje funkcje przez długie lata, a ich świetny wygląd nie będzie wychodził z mody. Drewno to bez wątpienia materiał ciepły, który budzi dobre skojarzenia, ma charakter pozytywny i relaksacyjny. Otoczeni naturą we wnętrzach również meblami z drewna wydaje się, że nieco lepiej wypoczywamy. Ponadto meble z drewna również pięknie się starzeją a patyna czasu będzie wyłącznie działać na ich korzyść. To rzeczywista uroda oraz wartość takich mebli na lata.

Wyjątkowo wyglądające meble z drewna

Nowoczesne meble drewniane, które do nas wracają to między innymi takie propozycje, które nawiązują do mebli z pierwszej połowy XX wieku, które są masywne, ciężkie wykonane z litego drewna. Charakteryzują się tym, że łączą trwałość oraz solidność masywnych mebli z lekkim i prostym designem, który był popularyzowany przez projekty z lat 60-tych i 70-tych. Dotychczas masywne korpusy mebli z litego drewna w nowoczesnej formie zostały odczarowane poprzez lekkie formy wykończenia projektów. Dlatego nowoczesne meble drewniane przygotowywane zgodnie z trendami charakteryzują się połączeniem lekkim ale solidnym. Konstrukcje, których bryła jest wsparta na podejście umieszczonym centralnie także dość często są spotykane. Daje to rzeczywiście świetny efekt jakby unosi taki meble nad ziemią. Można liczyć na nabranie nowej, ponadczasowej jakości, która będzie się bardzo dobrze wpisywać w aranżacje wnętrz i obowiązujące trendy.

Połączenie drewna i metalu

Nowoczesne projekty drewnianych mebli jakie się pojawiają dążą do potęgowania wrażenia lekkości mebla oprócz tego, że nadaje się meblom z drewna prostych form. Często łączone są one również z innymi materiałami takimi jak metal. Wprowadzić można metalowe stelaże, opaski, nóżki łóżek czy stolików kawowych. Mogą one kontrastować z naturalnym litym drewnem, i na pewno zwracają na siebie uwagę w skuteczny sposób. Do tego konstrukcja ażurowa metalowego stelaża nie będzie obciążać mebla i będzie dodawać oddechu we wnętrzu.

Połączenie drewna i szkła

Jeśli chodzi o nowoczesne drewniane stoły od klasyków stołowego designu będzie odróżniać sposób czerpania inspiracji z projektów kultowych oraz takich wypracowanych ponadczasowych rozwiązań. Przestronne stoły drewniane do jadalni czy takie w nowoczesnej odsłonie będą łączyć ze sobą blat z litego drewna i do tego lekka podstawa. Blat, który będzie wsparty na drewnianych kozłach daje rzeczywiście wyjątkowe wrażenie lekkości. Mebel nie będzie więc narzucał stylu całej aranżacji, nie będzie przytłaczał jej swoim surowcem. Za to jeśli zamiast blatu stół będzie wyposażony tutaj w taflę hartowanego szkła. Stół nabierze jeszcze bardziej współczesnego charakteru. Łączenie drewna oraz szkłą daje ciekawe projekty stołów i mebli do pokoi dziennych, które będą adaptować się świetnie z większością wnętrz. Tego typu rozwiązania wydaje się, że warto będzie innym ludziom również polecać do zastosowania w ramach wnętrz.

Sprawdź więcej na meble-marzen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *