Pianki izolacyjne a koszty ogrzewania domu

Dodano: 25.05.2017

Jeśli budynek nie posiada właściwej izolacji termicznej, osiągnięcie odpowiedniego komfortu termicznego wewnątrz pomieszczeń jest zadaniem trudnym, a ceny za ogrzewanie są zbyt wysokie. Nie jest oczywiście niemożliwe, ponieważ w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie dostarczać naprawdę dużo energii w krótkim czasie, dzięki czemu każdy budynek może być ciepły, jednak bez ocieplenia z ogromnymi stratami ciepła. Prawdziwym problemem są koszty: koszt finansowy zakupu odpowiedniej ilości paliw do ogrzania domu oraz koszt środowiskowy, czyli zanieczyszczenie środowiska spowodowane spalaniem paliw kopalnych i wzmożenie efektu cieplarnianego. Zastosowanie ocieplenia budynku sprawi, że dostarczana do domu energia nie będzie uciekała do środowiska, ale zostanie zatrzymana w budynku drastycznie zmniejszając zapotrzebowanie na dostarczaną do budynku energię. Redukcja jest tak duża, że w czasie, kiedy nie ma mrozu, zazwyczaj można całkowicie zrezygnować z dodatkowego ogrzewania, a zapotrzebowanie na paliwo w czasie mrozów jest drastycznie zmniejszone. Inna sprawa to dodatkowe właściwości izolacji termicznej wykonanej w sposób prawidłowy. Taka izolacja jest w stanie chronić nas przed promieniowaniem UV, czynnikami mechanicznymi, jak również pozwala nam na pewne zabezpieczenie przed skrajnymi warunkami pogodowymi.

Jednym z najlepszych materiałów, jakie możemy zastosować do stworzenia izolacji, są pianki poliuretanowe nakładane metodą natryskową. Pianki PUR są w stanie bardzo wyraźnie poprawić efektywność energetyczną budynku, czyli zmniejszyć straty ciepła. Każda odrobina energii, którą uda się w domu zatrzymać, to energia, jakiej nie trzeba do domu dostarczać. Przekłada się to na zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie, jak również zmniejsza w sposób widoczny ilość gazów cieplarnianych emitowanych przez nas do atmosfery.

Pianki poliuretanowe cechują się przede wszystkim niskim współczynnikiem przenikalności ciepła, ale mają też wiele innych ważnych dla właścicieli domów właściwości. Pozwalają nas chronić przed mostkami ciepła, które w teoretycznie dobrze ocieplonych domach powodują duże traty energii. Pianki nanosi się metodą natryskową, co w praktyce oznacza rozpylanie ich bezpośrednio na ocieplaną powierzchnię. Mają znakomite właściwości adhezyjne, więc może to być w zasadzie dowolna powierzchnia. Z pianki można też korzystać jako z dodatkowego elementu izolacji akustycznej i hydrologicznej. Daje ona nam ponadto pewność, że na jej powierzchni nie będzie skraplała się woda, co jest zabezpieczeniem przed grzybami.

Inni odwiedzili także: starypiec.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *