Popularny Multi Lotek – na czym to polega?

Dodano: 02.12.2014

Jedną z najchętniej wybieranych gier liczbowych Totalizatora Sportowego w Polsce jest gra „Multi Lotek”, która obecnie rozgrywana jest pod nazwą „Multi Multi”. Jakie zasady typowania liczb obowiązują w tej grze i ile można w niej wygrać?

141742424189925900

Historia Multi Lotka

Totalizator Sportowy w odpowiedzi na grę Keno, organizowaną w wielu różnych krajach na całym świecie, zdecydował się organizować grę liczbową „Multi Lotek”. Debiutowała ona w Polsce 18 marca 1996 roku w Polsacie. Pierwotnie proponowano, aby grę nazwać Multilotto lub MaxLotek. Ostatecznie pozostała nazwa „Multi Lotek”, z uwagi na fakt, że gra składała się niejako z 10 różnych zakładów, w których typowano liczby z podanego zbioru. To od grającego zależało, w jakich zakładach chce uczestniczyć, a jakie pomija.

Początkowo losowania „Multi Lotka” odbywały się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Po trzech latach gracze mogli typować wyniki Multi Lotka codziennie, nawet w niedzielę i święta.

15 czerwca 2009 roku zakończono loterie „Multi Lotek” wprowadzając na jej miejsce grę „Multi Multi”. Losowania odbywały się dwa razy dziennie – o 14 i 22. Pierwsze wyniki „Multi Lotka” są transmitowane na żywo w internecie, na stronie lotto.pl, a drugie – na antenie TVP Info, ale przesunięto godzinę losowania na 21:40.

Podstawowe zasady

Gra „Multi Multi”, która do 14 czerwca 2009 roku była rozgrywana pod nazwą „Multi Lotek” jest grą liczbową, która polega na typowaniu przez gracza od 1 do 10 liczb oraz ustalaniu wybranej wielokrotności stawki podstawowej zakładu – w stopniu od 1 do 10. Wyniki Multi Lotka wytypowane przez gracza są porównywane z wylosowanymi liczbami w maszynie losującej. Losowanie Multi Multi odbywa się dwa razy dziennie.

W Multi Multi losuje się obecnie 20 liczb z przedziału od 1 do 80, a gracz obstawia od 1 do 10 cyfr na jednym kuponie, który kosztuje 2,50 zł. W przypadku tej gry liczbowej Totalizator Sportowy daje graczom bonus za trafienie 10 z 10 liczb. Podana wysokość bonusu szacowana jest na podstawie dotychczasowej sprzedaży gry.

Liczby gracz skreśla na blankiecie do typowania Multi Multi, służącym również do gry Multi Multi z plusem. Na jednym blankiecie można zawrzeć 1-3 zakłady proste, a gracz może obstawiać na najbliższe 24 losowania, z wyprzedzeniem dwutygodniowym. Istnieje także możliwość gry w Multi Multi na „chybił trafił”, gdzie terminal wybiera gry losowo, a gracz określa ile liczb ma wylosować maszyna, za jaką chce grać stawkę i na ile kolejnych losowań chce zawrzeć zakłady.

Możliwe wygrane

Wygrane w grze Multi Multi uzależnione są od dwóch elementów składowych, mianowicie od tego, ile liczb trafia gracz i ile obstawia na kuponie. W Multi Lotku dotychczas trafiono 8 raz wygraną rzędu 1 mln zł i 514 razy wygrane rzędu od 100 tys. zł wzwyż.
Jeśli gracz gra za podstawową stawkę – 2,5 zł, to przy typowaniu 1 liczby i trafieniu jej w losowaniu, wygrywa 4 zł. Przy dwóch liczbach wytypowanych i trafionych wygrana wyniesie 16 zł. Najwyższa wygrana dotyczy wytypowania 10 liczb na 10 możliwych – 250 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *