Pożyczki pod zastaw karty pojazdu – między bankiem a lombardem

Dodano: 21.01.2015

Nie masz szans na kredyt w banku ale nie chcesz wstawiać rzeczy do lombardu? Zobacz jak możesz uzyskać szybką pożyczkę w inny sposób.

2

Pożyczki pod zastaw karty pojazdu to całkiem nowy produkt finansowy na rynku pożyczek pozabankowych. Więc na czym dokładnie to polega? W skrócie powiedzieć można, że jest to pożyczka pod zastaw samochodu, ale z możliwością jego dalszego używania. Pożyczkodawca zatrzymuje w depozyt tylko kartę pojazdu.

Co to jest karta pojazdu?

Karta pojazdu – książeczka z czerwoną okładką – to obok dowodu rejestracyjnego niezbędny dokument potwierdzający własność samochodu. Jest potrzebna przy rejestracji bądź sprzedaży auta. Zawiera informacje takie jaki VIN, numer rejestracyjny a także inne parametry techniczne oraz historię właścicieli bądź innych zmian dokonywanych w dokumentach.

Szybkość uzyskania pożyczki

Pożyczki pod zastaw karty pojazdu to najszybszy sposób, żeby uzyskać gotówkę w kwotach znacznie wyższych niż popularne na rynku drobne pożyczki bez zabezpieczenia. Każdy kto ma własne auto nieobciążone prawami osób trzecich, bez współwłaścicieli wpisanych w dowodzie rejestracyjnym może ubiegać się o takie finansowanie. W zależności od pożyczkodawcy oferowane kwoty mogą oscylować w przedziale od kilku do kilkunasty tysięcy złotych. Najszybciej działające firmy pożyczkowe potrafią wypłacić gotówkę nawet w ciągu godziny od złożenia wniosku.

Co trzeba spełnić

Podstawowe wymagania dotyczą samochodu. Przede wszystkim jego wiek i stan techniczny pozwalający wycenić zastaw na minimum kilka tysięcy złotych. Ponadto samochód nie może być przedmiotem roszczeń osób trzecich. Należy także wykazać, że auto jest ubezpieczone i posiada aktualne badania diagnostyczne.

Ocena zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa oceniania jest na podstawie jakości zabezpieczenia czyli wartości samochodu. Nie ma potrzeby intensywnego badania wiarygodności finansowej klienta. Bez względu na dotychczasową historię każdy, kto ma sprawne auto może dostać tego typu pożyczkę. Co ważne firmy pożyczkowe nie wpisują do rejestru dłużników zaległych zobowiązań, ponieważ w razie braku spłaty zadowalają się sprzedażą zabezpieczenia.

Pieniądze uzyskane od firmy pożyczającej w ten sposób mogą być przeznaczone na dowolne cele. To może być spłata innych zobowiązań, bieżące rachunki bądź niespodziewane wydatki.

Adam Rucki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *