Różnice w sprzęcie u fryzjera – fryzjer damski i męski

Dodano: 02.06.2017

Salony fryzjerskie przeżywają właśnie okres bardzo dynamicznego rozwoju. Na pierwszy rzut oka każdy może zauważyć dywersyfikacje następującą w tej branży. Do niedawna mieliśmy po prostu salony fryzjerskie i były to miejsca, do których chodził każdy, czyli zarazem panie i panowie. Najlepszym określeniem dla takich salonów fryzjerskich byłoby stwierdzenie, że były to salony damskie świadczące usługi także dla panów. Taki stan rzeczy powoli przestawał wystarczać, ponieważ panie w coraz większym stopniu korzystały z usług fryzjerskich i ich wymagania były coraz większe, a największą rewolucja było to, że do tej pory potulni i niewymagający panowie nagle odkryli, że odpowiednie usługi fryzjerskie są w stanie zdziałać dla nich prawdziwe cuda. Efektem tego była sytuacja, w której panowie zaczęli się domagać wyspecjalizowanych usług tylko dla siebie. Tak powstały osobne salony fryzjerskie dla pań i panów, które siłą rzeczy zaczęły się specjalizować w trochę innych usługach i zaczęły korzystać z trochę innego sprzętu.

Sprzęt w salonie dla pań

Panie były, są i najprawdopodobniej zawsze będą najważniejszą klientelą salonów fryzjerskich, co jednak dzisiaj oznacza tylko tyle, że salonów damskich będzie więcej od salonów męskich. Panie są w większym stopniu świadome tego, jak ważne są dla nas odpowiednie zabiegi, których celem są włosy. Odpowiednie odżywienie i ułożenie włosów jest w stanie drastycznie zmienić nasz wizerunek. Panie uwielbiają poprawiać swój wygląd, więc wizyty u fryzjera są w ich przypadku częstsze i zazwyczaj mają też szerszy zakres. Samo strzyżenie jest wstępem do koloryzacji włosów i ich zaawansowanego układania. Warto jest tu podkreślać przede wszystkim kwestie związane z odżywianiem włosów, ponieważ współczesne fryzjerstwo coraz bardziej dba o zdrowy włos i staje się to priorytetem wielu salonów, zwłaszcza damskich.

By damski salon fryzjerski mógł skutecznie działać, w pierwszej kolejności potrzebne są mu przyrządy do strzyżenia, czyli szeroki zakres nożyczek oraz grzebieni. W przypadku dłuższych włosów niezbędne są szczotki rozczesujące, którymi później będzie się też włosy układało. Do ich stylizacji salony damskie wykorzystują lokówki i prostownice oraz cały arsenał przeróżnych wałków i wsuwek. Odpowiednie akcesoria muszą pokazać się także w celu wykonania koloryzacji włosów. Do kosmetyków należy ponadto doliczyć środki do upiększania i utrwalania fryzury.

Sprzęt w salonie dla panów

Panowie są świadomi znaczenia swoich włosów, ale też reszty ciała. W wyniku tego salony fryzjerskie dla panów często powstają jako część większych kompleksów odnowy biologicznej i wellness. Takie miejsca są wysoce specjalistyczne, ale trudno się temu dziwić, ponieważ panowie coraz częściej mają w tych sprawach rozeznanie znacznie lepsze od typowej kobiety. Związane jest to ze zmianą nastawienia mężczyzn do tego typu usług.

Salony fryzjerskie dla nich cały czas będą opierały się na brzytwie i maszynkach do golenia, bo mimo wszystko panowie pozostają panami i mają konkretna charakterystykę owłosienia. W znacznie większej mierze jednak salon musi postawić na nożyczki i grzebienie, a także na szczotki. Trzeba pamiętać, że panowie nie boja się koloryzacji włosów, a wiele z ich fryzur wymaga odpowiedniego utrwalania. Uwagę należy zwracać ponadto na kosmetyki. To jest problem w obu salonach, ponieważ rozwój rynku spowodował rozwój producentów kosmetyków, ale zdecydowanie nie poszła za tym jakość ich propozycji, przez co można znaleźć w hurtowniach wiele ładnie wyglądających środków, ale cechujących się niską jakością.

Zobacz także: salonfryzjerski.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *