„Soczewki kontaktowe” na zęby – o co chodzi?

Dodano: 20.04.2017

Okazuje się, że największe gwiazdy na świecie stosują już takie rozwiązania jak licówki cienkie tak jak soczewki kontaktowe do oczu. Coraz popularniejsze stają się dyskretne zabiegi, które mają korygować uśmiech. Czy są one w stanie zastąpić nam aparaty ortodontyczne?

Parę lat temu można było zauważyć, że noszenie aparatu ortodontycznego było trendy. Dzisiaj trudno będzie nam znaleźć gwiazdę, która będzie się uśmiechać szeroko i na zębach będzie miała widoczne wyraźnie druty. Coraz bardziej popularne wśród takich osób stają się bowiem takie propozycje, które mają dawać szansę na dyskretne, ekspresowe poprawienie wyglądu zębów. Przykładem mogą być między innymi zmieniające się uśmiechy, jeśli chodzi o takie gwiazdy jak: Cheryl Cole, Miley Cyrus, Katy Perry, Lindsey Lohan czy Victorii Beckham. Gwiazdy jak się okazuje zamiast brać pod uwagę wiele miesięcy terapii aparatem wybierają inne rozwiązania, dzięki którym cały proces równania uśmiechu nadal zostaje tajemnicą.

Szybka korekta zgryzu

Korekta zgryzu nie oznacza już noszenia widocznego aparatu. Stomatologia dysponuje obecnie wieloma różnorakimi rozwiązaniami, które dadzą nam szansę na terapię dyskretną albo ekspresową zmianę z dnia na dzień. Efekty takiego leczenia widzimy właśnie w uśmiechach znanych osób. Podkreślają to coraz częściej lekarze stomatolodzy zauważając trend na nowoczesne rozwiązania, gdy chodzi o korektę zgryzu.

Licówki prawie jak soczewki kontaktowe

Po co więc sięgają gwiazdy, by już nie nosić wiele miesięcy aparatu? Takim hitem w ostatnich miesiącach są ultracienkie licówki przygotowywane z porcelany. Te obecnie nam proponowane inaczej niż te tradycyjne mają jedynie około 0,3 mm grubości a ich założenie w wielu przypadkach nie będzie wymagało szlifowania zdrowych zębów. Naklejane są na nienaruszone szkliwo zęba. co więcej w czasie planowania zbiegu pacjent może zobaczyć efekt nim w ogóle zdecyduje się na to, by go wykonywać.

Sytuacja bowiem wygląda tak, że zanim zdecydujemy się na nałożenie licówek będzie można zobaczyć wizualizację efektu na ekranie komputera. W stworzeniu takiej wizualizacji pomagać będzie seria zdjęć i specjalnie przygotowywana technologia Digital Smile Design, na tym etapie można mieć własne uwagi do kształtu licówek i efektu jaki będzie się chciało uzyskiwać. Drugi etap to projektowanie licówek w ustach, wtedy dopasowywane są one i kształtem i kolorem.

Jeśli chodzi o cały proces korekty uśmiechu licówkami są ważne także próby fonetyczne, dzięki którym będzie można ostatecznie sprawdzić czy nadanie nowego kształtu, wydłużenie zębów czy zamknięcie przerw między zębami nie będzie wpływać niekorzystnie na mowę osoby, która będzie je stosowała. To ważne szczególnie, gdy chodzi o aktorów czy osób, które przemawiają publicznie dla dużych grup ludzi. Jeśli dla kogoś nawet chwile problemy z dykcją mogłyby być problemem zawodowym sprawnie fonetyki będzie bardzo dobrą opcją.

Dzięki cienkim jak soczewka licówkom będzie można zmienić i kolor zębów, kształt jak i też ukryje się nieestetycznie wyglądające szpary, które na pewno nie będą dobrym znakiem naszej estetyki. Wiele osób takie rozwiązanie chce stosować również jako sposób na skuteczne przedłużenie zębów startych. Samo nałożenie licówek wymaga jedynie dwóch wizyt u dentysty. To zabieg, który ma charakter czysto estetyczny, nie usunie on wad zgryzu, pozwala jednak na zmianę w wyglądzie zębów, daje możliwość wypełnienia uśmiechu, uwidocznia zęby, wybiela, może pozwolić na dopasowanie koloru do cery. Taka estetyczna opcja budzi obecnie spore zainteresowanie.

Kompendium wiedzy o stomatologii: biale-zeby.wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *