Tajniki makijażu mineralnego

Dodano: 20.04.2017

Makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi jest trwały, łagodny dla cery i może zadziwić wielością kolorów. Zastosowane cienie, korektory i pudry zarówno podkreślają urodę, jak i pielęgnują cerę. Dlatego można z powodzeniem zainteresować się nimi i zobaczyć, dlaczego są wartościowe. W kosmetykach mineralnych nie ma syntetycznych składników, które podrażniają skórę, substancji tłuszczowych i zapachowych, barwników nienaturalnych. Występują one w innych produktach.

Mineralny a tradycyjny puder

Puder mineralny początkowo mogli poznać Amerykanie. Nie upłynęło wiele czasu, gdy zyskał zwolenników i teraz jest dostępny wszędzie. Kosmetyki tego typu przez wielu uważane są za sprzyjające kondycji cery. Są one naturalne, a co za tym idzie – łagodne dla skóry, więc dają możliwość wykonania naturalnego makijażu.

Większość kosmetyków ma obecnie zawarte składniki mineralne, więc są one po części mineralne. Od kosmetyków mineralnych odróżnia je jednak to, że zawierają w składzie parabeny, chemiczne aromaty i środki konserwujące. W naturalnych kosmetykach z pewnością tego nie ma. Poza tym, wymienionych składników lepiej unikać, gdyż wywołują podrażnienia.

Interesujący jest fakt, iż produkty z tej grupy można używać bezterminowo. Mimo tego w polskim prawie istnieje obowiązek poinformowania konsumenta, jaki jest termin przydatności do użycia. To obowiązek producenta. W USA natomiast kosmetyki tego typu mają bezterminowy okres ważności. Składniki mineralne potrafią bronić się przed atakiem bakterii. Dlatego się nie psują – nie ma możliwości, by rozwinęły się w nich bakterie, które odpowiadają a taki proces. Zwróćmy uwagę, że kwestia ważności bezterminowej odnosi się tylko do kosmetyków, w których składzie są wyłącznie nieorganiczne elementy. Jeżeli jest to mieszanka różnych składników – okres ważności będzie wynosił kilka lat.

Pozytywne aspekty kosmetyków mineralnych

Naturalne kosmetyki sprawiają, że dostęp tlenu do skóry nie jest w żaden sposób ograniczany. Zatem są one bezpieczne do stosowania przez osoby z każdym typem cery. Nie doprowadzają do wysuszenia i podrażnienia skóry. Dzięki pudrowi mineralnemu będzie ona matowa, a niedoskonałości niewidoczne.

Aplikowanie mineralnego pudru

Kosmetyki tego rodzaju można nakładać warstwami. W ten sposób cera jest lepiej pokryta produktem, który jest akurat aplikowany.

Jak wybierać produkty?

Patrzymy głównie na listę składników. Im lista jest krótsza, tym lepiej. Jest to znak, że produkt jest naturalny i bezpieczny dla skóry oraz ogólnie dla zdrowia.

 

Materiał powstał we współpracy z serwisem: ladnapani.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *