Tiffany – pierścionek zaręczynowy

Dodano: 17.06.2017

Pierścionek zaręczynowy to bardzo wyjątkowy element biżuterii. Panowie wręczają go swoim ukochanym w niezwykle ważnym momencie ich życia, trzeba zatem postarać się, aby wybrać na tę okazję coś naprawdę pięknego. Taki pierścionek będzie towarzyszył swojej wybrance przez bardzo długo, stając się niemalże integralną częścią jej ciała. Wybór czegoś odpowiedniego nie jest zatem łatwy – trzeba poświęcić na to sporo czasu i zwracać uwagę na kilka czynników.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Nie ma lepszego materiału na pierścionek zaręczynowy, niż piękny diament. Kamień taki jest dość kosztowny, przez co pokazuje, jak wiele trudu musiał ktoś włożyć w jego kupienie. Do tego wiąże się z nim pewna symbolika – w końcu zakochany mężczyzna uwielbia wręczać swojej wybrance serca piękne brylanty. Brylant to po prostu oszlifowany odpowiednio diament, który dzięki zachowaniu proporcji może być wykorzystany do wytworzenia takiej biżuterii.

Pierścionek zaręczynowy – jaki rozmiar?

Pomimo tego, że na rynku znajdziemy wiele różnych modeli pierścionków zaręczynowych, to jednak nieustannie dominuje tu klasyczny wzór. Opiera się on na drogocennym kamieniu, stanowiącym centralny element biżuterii. Kamień powinien być oprawiony w fantazyjnie prezentujący się koszyczek. Całość uzupełnia obrączka, zwykle dość prosta i schludna.

Ważną kwestią jest wielkość brylantu umieszczonego w pierścionku. Większy kamień prezentuje się oczywiście bardzo okazale, ale jednocześnie noszenie go może być niepraktyczne. Warto wiedzieć, że u dobrych jubilerów można modyfikować wybrane pierścionki na wiele sposobów. Ważną rzeczą jest możliwość regulowania ich wysokości. Dzięki temu nawet większy kamień szlachetny nie musi tak mocno odstawać od palca.

Wykonanie pierścionka z większym kamieniem jest wyzwaniem jedynie dla fachowca. Przy niewłaściwym wykonaniu, kamień nie będzie umieszczony w biżuterii zbyt trwale, co sprawi, że w każdej chwili będzie mógł wypaść. Trzeba zatem upewnić się, że wybiera się taką biżuterię jedynie u naprawdę dobrych i sprawdzonych jubilerów, którzy znają się na swoim fachu.

Model pierścionka zaręczynowego

Klasyczne rozwiązania zawsze są najlepsze w dziedzinie biżuterii. Standardowe wzory pierścionków zaręczynowych nazywają się Tiffany`s i Carter. Powstały one wiele dekad temu, ale nadal stanowią właściwie niedościgniony wzór piękna i uroku. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie znajdziemy bardziej nowoczesnych rozwiązań. W sklepach coraz częściej pojawiają się minimalistyczne wzory, nawiązujące do współczesnych trendów.

Nowoczesny styl opiera się na kanciastych, geometrycznych kształtach. W ciekawy sposób można to połączyć z równie geometrycznymi szlifami diamentu. Możliwości są wielkie, i wszystko zależy jedynie od wyobraźni samego twórcy. Mimo wszystko jednak tradycyjne rozwiązania, opierające się na okrągłych kształtach i szlifach prędko nie stracą dominującej pozycji.

Historia pierścionków zaręczynowych

Nikt nie wie dokładnie, kiedy pojawiła się tradycja kupowania pierścionka zaręczynowego dla ukochanej. Legenda mówi, że pierwszy raz zrobił to arcyksiążę Maksymilian przy okazji zaręczyn z Marią Burgundzką. Miało to miejsce pod koniec XV wieku, zatem tradycja ta ma już bardzo długi rodowód. Z biegiem stuleci na dobre zakorzeniła się ona w naszej mentalności, i dziś nie wyobrażamy sobie już zaręczyn bez pięknego pierścionka. Samo wręczanie brylantów kobiecie jest wyrazem wielkiego oddania i miłości. Kupno drogocennego pierścionka jest zatem świetnym sposobem na wyrażenie chęci spędzenia z drugą osobą reszty swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *