Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy.

Dodano: 02.09.2014

OC kalkulator, to bardzo pomocne narzędzie, jeżeli będziemy ubezpieczać samochód pierwszy raz. Młody kierowca dzięki kalkulatorowi skorzysta z pomocy, wyliczy najkorzystniejszą składkę dla siebie i będzie mógł skorzystać z pomocy doradcy w przypadku pytań.

Wydawałoby się, że młody kierowca nie może liczyć na tanie ubezpieczenie, bo znajduje się na liście tych, którzy obciążeni są największym ryzykiem. Jednak ubezpieczeniowe towarzystwa oferują obecnie specjalnie dedykowane oferty dla młodych kierowców. Aby przejrzeć oferty polis dla młodych, które są dostępne na rynku, pomocny będzie OC kalkulator, który wyliczy najniższą składkę.

Młody kierowca a ubezpieczenie

Młodzi kierowcy kojarzą się z największymi zagrożeniami na drodze przez brak doświadczenia, nieodpowiedzialną jazdę, itd. Statystyki pokazują, że to właśnie oni powodują najwięcej kolizji. Dlatego też ubezpieczalnie dyktują im największe stawki. Jednak można płacić mniej. Jak?

  • Należy mieć współwłaściciela samochodu. Jeżeli osoba ta będzie doświadczonym kierowcą, posiadającą zniżki, to właśnie wraz z nimi będzie liczona składka OC.
  • Dobrze jest wybrać odpowiedni samochód. Im mniejsza pojemność, tym lepiej, bo wtedy ma mniejszą moc, a to jest ważne w wyliczaniu składki. Mniejsza moc silnika, więc samochód wolniej jeździ, mniejsze jest więc prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji i dużej szkody przy niewielkiej prędkości, itd.
  • Można znaleźć towarzystwo ubezpieczeniowe, które posiada specjalną ofertę dla młodych kierowców lub towarzystwo, które w takich polisach się specjalizuje. Pomocny w tym względzie okazuje się OC kalkulator, który skutecznie wylicza najniższą stawkę ubezpieczenia. Można skorzystać z kalkulatora zarówno na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego, jak i z kalkulatora-porównywarki. W pierwszym przypadku uzyskamy ofertę danego towarzystwa, w drugim porównamy oferty wielu firm.
  • Warto od samego początku prowadzenia auta zbierać własne zniżki i bezpiecznie poruszać się po drogach, dzięki temu z roku na rok cena polisy będzie coraz tańsza, a nasze zniżki coraz wyższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *