Właściwości kolagenu rybiego

Dodano: 09.05.2017

Z pewnością każdy choć raz słyszał o kolagenie, który swego czasu podbił serca mieszkańców całego świata. Niejednokrotnie był on określany słowem – kluczem, produktem, który jak za sprawą dotknięcia czarodziejską różdżką był w stanie rozwiązać wszelkie problemy.

Jednak czy w rzeczywistości tak jest? Z biegiem lat nasza wiedza na temat kolagenu znacznie się poszerzyła, a w tym czasie mogliśmy poznać liczne opinie na jego temat, od tych złych, do bardzo dobrych (które zdecydowanie dominują). Aby samodzielnie stwierdzić, czy kolagen, który zdecydowanie podbił świat branży beauty jest faktycznie tak dobry, warto bliżej zapoznać się z tematem.

Czym właściwie jest kolagen?

Kolagen to jeden z ważniejszych składników tkanki łącznej. Naturalnie zajmuje przeszło 30% masy białkowej człowieka oraz aż 70% masy białek tworzących skórę. Wraz z postępującym procesem starzenia zawarty w ludzkim ciele kolagen degraduje się, a pojawiający się w jego miejsce nowy kolagen nie jest w stanie zapełnić pozostałej przestrzeni. To prowadzi do pojawiania się zmarszczek, które z roku na rok pogłębiają się, spędzając sen z powiek nie jednej kobiecie. Jednak kolagen występuje nie tylko w skórze. Jest on również składnikiem budującym wątrobę, nerki, układ kostny i stawy, a także przewód pokarmowy. Z pogłębiającymi się ubytkami kolagenu niezwykle ciężko się pogodzić, dlatego warto stale walczyć o własne zdrowie. W końcu jest ono tylko jedno, dlatego nie należy odpuszczać.

Na szczęście wraz z rozwojem technologii na ryku usług kosmetycznych i farmaceutycznych pojawiły się nowe rozwiązania. Obecnie można w prosty sposób uzupełnić braki kolagenu, a co najważniejsze, możemy to zrobić przy wykorzystaniu kolagenu naturalnego pochodzenia. Mowa tu o kolagenie rybim, który jest w pełni naturalnym składnikiem dającym najskuteczniejsze rezultaty.

Wiemy już czym właściwie jest kolagen i gdzie należy go szukać, jednak jak uzupełniać jego braki? Obecnie mamy możliwość uzupełniać braki kolagenu poprzez stosowanie proszków oraz tabletek. Obie te metody nie wymagają od nas zbyt dużo wysiłku, a jedynie zainteresowania własnym zdrowiem i wyglądem.

Jakie są właściwości kolagenu rybiego?

Dobry, naturalny kolagen pozwala uzyskać naprawdę skuteczne rezultaty. Pozwoli wypełnić płytkie zmarszczki, a skóra stanie się bardziej napięta i elastyczna, pozwalając Ci na nowo cieszyć się młodzieńczym wyglądem. Jednak kolagen działa dobroczynnie nie tylko na skórę. Powinnaś sięgnąć po kolagen zwłaszcza gdy cierpisz na bóle stawów. Od niedawna problem ten dotyka nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale coraz więcej młodych. Aby ustrzec się przed późniejszymi, nieprzyjemnymi konsekwencjami warto już wcześniej sięgnąć po kolagen, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Czy Twoja skóra faktycznie potrzebuje kolagenu?

Kolagen docenili już specjaliści branży medycznej, jednak i w kosmetyce na stałe znalazł on swoje miejsce. Zgodnie z podstawową definicją kolagen to nic innego jak białko o włóknistej strukturze, stanowiące najważniejszy budulec ludzkiego i zwierzęcego organizmu. Jednym z jego zadań jest zapewnienie elastyczności, jędrności oraz odpowiedniego poziomu nawilżenia  tkanek skórnych. Dodatkowo kolagen odpowiada za odbudowę komórek skóry. Z wiekiem nasz organizm traci umiejętności samodzielnego produkowania kolagenu w tkankach. Jego pogłębiające się ubytki sprawiają, że skóra staje się wiotka, a z każdym dniem pojawiają się nowe zmarszczki. Większość chorób i przeciążenia organizmu dodatkowo przyspieszają proces starzenia.

Odwiedź także: wysuszeni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *