Wymień starą suszarkę do rąk na nową

Dodano: 02.10.2016

Nie jesteś zadowolony z posiadanej przez siebie suszarki do rąk? Dawno już przestała spełniać wszystkie standardy, stawiane przez współczesne urządzenia sanitarne? Jest duża, hałaśliwa, słabo suszy i pożera dużo prądu? Jeśli tak, to posiadanie takiego sprzętu rzeczywiście może przyprawiać o bóle głowy. Co więcej, może ona również generować wcale nie małe rachunki za elektryczność, stopniowo doprowadzające twój budżet do ruiny. Jedyną radą jest zastąpienie takiego urządzenia nowym. Współczesne suszarki są znacznie wygodniejsze od swoich poprzedników, zużywają mniej prądu, szybciej suszą, a ich praca nie jest tak uciążliwa jak kiedyś. Wynika to ze stosowania zupełnie nowych rozwiązań, przekładających się na wyższą wydajność pracy i obniżenie kosztów użytkowania produktu.

suszarka-do-rak-impeco-pcz2

Jaką suszarkę wybrać

Jeżeli do tej pory miałeś dużą suszarkę, zajmującą sporo miejsca na ścianie, trzeba pomyśleć o tym, aby nowa suszarka miała mniejsze rozmiary, a jednocześnie suszyła znacznie sprawniej. Czy jest to możliwe? Pewnie że tak. Technologia produkcji suszarek do rąk poszła tak mocno do przodu, że możemy wybierać spośród kilku różnych technologii, w jakich zostały one wyprodukowane. Klasyczne suszarki do rąk, czyli takie, które działają na zasadzie grzałki i wentylatora w dalszym ciągu są tymi najchętniej kupowanymi. Wynika to z bardzo dobrego stosunku jakości do ceny, raczej niewielkim kosztom eksploatacji i możliwości wybrania dokładnie takiego modelu, którego wygląd i moc będzie optymalnie dopasowana do potrzeb klientów. Wadą tego rozwiązania jest trochę mniejsza wydajność suszenia, co może powodować konieczność umieszczenia kilku suszarek w łazienkach, posiadających 3 i więcej stanowisk. Jeśli jednak chciałbyś sięgnąć po coś znaczniej nowocześniejszego, co przyspieszy suszenie dłoni i zwiększy dokładność tej czynności, to taką suszarką są modele kieszeniowe. W ich przypadku nie będą miały zastosowania żadne grzałki. Suszenie dłoni odbywa się wyłącznie przy wykorzystaniu bardzo mocnego strumienia zimnego powietrza. Rozwiązanie to jest nie tylko skuteczne, szybkie i wydajne, ale również zużywa minimalne ilości energii elektrycznej, która nie jest wykorzystywana do uzyskania ciepła. Kolejna zaleta suszarki kieszeniowej wynika z tego, że strumień chłodnego powietrza, o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia, w żaden sposób nie będzie powodować wysuszania skóry na dłoniach. Niestety, niektóre osoby mogły tego doświadczyć podczas używania tradycyjnych suszarek z grzałką.

Gdzie zamontowywać suszarkę?

Idealnie by było, jeśli nowa suszarka mogłaby zostać zainstalowana w miejscu starej, wykorzystując dokładnie te same otwory montażowe. Czy jest to możliwe? Wiele zależeć będzie od modelu urządzenia, na który się zdecydowaliśmy. Jeśli jest to ten sam producent, jest duża szansa że otwory będą się pokrywać. Jeśli jednak nie, to można spróbować wykorzystać przynajmniej jeden lub dwa istniejące otwory, pozostałe wykonać od nowa, a te które pozostały z poprzedniego modelu, po prostu zamaskować technikami glazurnicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *