Zadbaj o swój samochód

Dodano: 26.05.2017

Jeśli chodzi o liczne preparaty, które mamy do zastosowania w samochodach dają nam okazję do tego, by dbać o swój pojazd. Pielęgnacja nie będzie wymagać wielkiego wysiłku a efekty można wypracować doskonałe. W ten sposób można także poprawiać bezpieczeństwo oraz komfort jazdy co także powinno mieć dla nas znaczenie.

Części lakierowane

Jeśli ktoś samodzielnie myje swój samochód powinien szukać dobrych szamponów do karoserii. W momencie, gdy nie chcemy stosować dodatkowo specjalnych wosków ciekawą opcją będą właśnie specjalne szampony w składzie których ten dodatek wosku się pojawia i w ten sposób można liczyć na idealne nabłyszczanie, dodatkowo lakier zostanie zakonserwowany dzięki temu, nie tylko wyczyszczony. Szampony jakie obecnie są nam proponowane mają w składzie między innymi taki dodatek jak teflon mikrokrystaliczny. To preparat, który również pozwala na zachowanie nadwozia w idealnym stanie. Do czyszczenia przydają się miękkie szczotki a także delikatna mikrofibra.

Jak będziemy czyścić felgi?

Tak samo jak buty są ważnym dodatkiem do naszego stroju, dodają nam elegancji tak samo również felgi są bardzo ważnym elementem naszego samochodu i wpływają na wygląd pojazdu. nawet jeśli mamy popularne, masowo sprzedawane auto, ale do niego ładne, czyste, zadbane koła można oczekiwać, że zaprezentują się one naprawdę świetnie. Koła to element, który w każdym samochodzie jest mocno narażony na zanieczyszczenia. Pojawia się błoto, kurz, naloty, pyły z klocków hamulcowych. Wydaje się, że najlepszą opcją będzie usuwanie zabrudzeń przez zastosowanie specjalnych pianek. Łatwe w użyciu a jednocześnie skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, dlatego rzeczywiście bardzo dobrze będą się sprawdzać.

Wygląd naszych opon

W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy również propozycje środków, które pozwalają nam na konserwację naszych opon. Można dzięki nim przywrócić piękny czarny kolor. Najtaniej będzie zdecydować się tutaj na nabłyszczacz, dzięki niemu opona będzie prezentować się naprawdę doskonale. Warto jednak pamiętać o tym, że efekt nie będzie się utrzymywał zbyt długo, jednak sam produkt kosztujący kilka złotych może być wykorzystywany nawet kilkanaście razy.

Plastiki w samochodach

Trzeba pamiętać, że w każdym aucie nadal stosuje się wiele elementów plastikowych, pojawiają się zderzaki, błotniki, listwy ochronne. Najczęściej to takie elementy, które są dość mocno narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, rysy. Dodatkowo mają porowatą strukturę i dlatego pojawia się na nich wiele brudu. Elementy plastikowe wykonuje się z tworzyw sztucznych i jeśli będziemy chcieli je wypełnić likwidując rysy trzeba sprawdzić czy dany produkt się do tego nadaje.

Elementy chromowane oraz lampy

Warto także pamiętać, że chromowane elementy w samochodzie są ważne i decydują w jakieś mierze o jego estetyce. Po pewnym czasie staną się jednak matowe i już nie będą tak dobrze wyglądać. Ich odpowiednia pielęgnacja będzie bardzo istotna, jeśli chcemy mieć piękny samochód. Elementy chromowane przy zmatowieniu zaczynają szpecić samochód. Dlatego warto sięgnąć po specjalne środki do polerowania, które sprawią, żę chromy znów będą świetnie wyglądać. Trzeba również pamiętać o lampach w każdym samochodzie. Lampy będzie trzeba utrzymywać w dobrym stanie również ze względu na bezpieczeństwo jazdy po zmierzchu. Wśród tych ważnych elementów trzeba także pamiętać, że lampy należy regularnie czyścić płynem do mycia szyb. A oprócz tego powinniśmy również postawić na specjalne mleczka, które pozwolą je wypolerować i w ten sposób osiągniemy doskonały wygląd lampy.

 

Inni odwiedzili również: speedmotors.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *